Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > SQ 2w aktiv-Rada

 o Navštíveno 7317x o
o 09.10.2009, 20:42 | Leke
Zdravim Vas Vy stastni lide :)
Mam takove dylema.Potreboval bych od Vas radu ohledne vyberu dvoupasmovych spis hi-end komp na aktiv k /Alpajn 7969 z r.2000.
Jeste nikdy jsem si neposlechl poradnou instalaci,takze chci konecne okusit ten pocit vychutnavani si detailu,objemy nastroju a hlavne scenu,tudiz prostorove podani...jsem zatim "teoretik" :D
Planuji neco pouziteho a kdyz uz,tak rovnou poradneho (nechci neco koupit a za rok menit),neco jako Morel Elate.Byli by jste tak hodni,a poradili mi nejake podobne dobre kompa a k nim zesik(y)?
Chtel jsem stredobasy tech Elatu povesit na Steg K02.04 a vysky na Genesis Dual Mono mk4...ale to je pro mne,jako studenta extremne financne narocne (ale jsem autohifi obetovat temer vse),takze by to po ohoodne dlouhe dobe realne bylo...jenze ja uz chci hrat :)
Ty Elaty by byly super jako libova pojizdna diskoteka k pivku nekde venku,ale bylo by to vzhledem k mim prijmum a narocnosti na zesiky (a to nezminuji tlumeni a kabelaz) opravdu za moooc dlouho.
Doporucte mi prosim neco v podobne kategorii.
Na malo hrane Elaty mam ted perfektni nabidku,ale nemuzu sehnat money,tudiz mi asi utece :(((
Prej jsou solidni Focal K2,??? ale urcite nebudou tak hlasite apd,co?
Jinak neni to uplne aktualni (zase ty penize),spis mi to dlouhodobe nedava spat :D
Jo a posloucham snad vsechno-prave chci zkusit nejake instrumentalky apd.(o cemz jsem si jeste pred par lety jako zaryty posluchac D´n´B a techna znajic jen low-end myslel,ze to jsou sr.... :) Lidi se meni :D
Mnohokrat vsem dekuji.


o 09.10.2009, 21:30 | prohifi.cz
Sam jsem priznivcem Morel reproduktoru, kdybys chtel, dal bych Ti poslechnout nejvyssi radu Morel Supremo 6, ale o to nejde. Nebudu srovnavat s Focal K2P, jenom par poznatku:
- Focaly maji kovove vysky, naprimo na ucho jsou obvykle dost agresivni, coz neni extra problem, ale musis si hodne pohrat se smerovanim, tj. celou instalaci - pokud to ma byt tva prvni instalace a chces vse delat sam, budes to mit tezke...

- jedna vec typicka pro Morely - nezkresluji, nezkresluji, nezkresluji a najednou zacnou, ale to az pri hodne vysoke hlasitosti. Tim mne okouzlily. Hlasitou nebo kvalitni hudbu? Jedine u Morelu jsem nasel oboje...

- Morely chteji hodne vykonu, jsou narocne na zesilovac. Neslysel jsem je nikdy na Stegu, ale mohlo by si to rozumet. Vyzaduje to rovnez nejaky cas udelat vse dobre a dostat z nich maximum, ale pak se odvdeci vic nez moc dobre

- Morel Elate byly testovane ve slovenskem autohifi spolu s Focal Beryllium (trosku jina liga proti K2kam) a Morely skoncily hooodne tesne na druhem miste, ale s cenou mene nez polovicni, nazor si udelej sam :-)
o 09.10.2009, 21:50 | Leke
Moc dekuju za odpoved :)
Takze jste mne opet utvrdil v tom,ze Morely jsou bezkonkurencni...
Kovove vyskace? pfff,to nic :D
K tomu vykonu-nekdo zde psal,ze az pri 400wrms na kanal "konecne" poradne zahrajou :)
Jinak nasmerovani na usi a celkove nekompromisni instalace,tlumeni nejen dveri a vsechna kabelaz je samozremosti.Do dveri Vibru 40 a asi i Basotec,uvidime co se tam vleze.

Jinak myslite ze na Elate vyskace by byl vhodny treba Phoenix Gold ZXi475Ti Hi-End [ Link ]

a stredobasy treba Soundstream Tarantula TR 880/2 [ Link ] !
o 09.10.2009, 22:05 | Leke
A na jakem "krmitku" je mate povesene vy?
o 09.10.2009, 23:03 | pesa
je videt, ze ti to opravdu neda spat :) tarantula i PG jsou super zesiky - otazka jen jestli mas dostatek penez na zesiky za 15tisic a jeste nemas poradné kompa :o
Taky jsem chtel poradnou instalaci (predchozi 2 byly omyl), ale rozhodl jsem se pro velky sousto a karku jsem stavel rok a pak komponenty komplet predelal :o
takze bych mozna doporucil s omezenym budgetem jit do "zaplatitelne" jistoty a tu se ucit v aktivu ladit :)

do jake karky to bude?
o 09.10.2009, 23:09 | pesa
ted treba augi prodava "snad" slusne hrajici 4kanal - toho vykonu bych se ze zacatku nebal :)

vysky nejsou spatny scan speak D2904/6000 - ebay - 200€ za par?
stredobasy s "rychlou" membranou s dostatecnym Xmax - ted si nejak nemuzu vzpomenout na model :), spis sem chtel rict, kazde ucho je jine a ja se nakazil u italů s MM6 :(
o 09.10.2009, 23:16 | pesa
je to hnus, ale instalaci nepodcenuj (financne) - rekl bych 10k kc.
Bohuzel si spousta lidi poridi o 5tisic lepsi zesik, nez aby zamakal na prednich dverich a vytahl tak ze sestavy o 1/3 vic

- to ti ten o 5k drazi zesik nikdy nedohoni -
o 09.10.2009, 23:18 | db-marek
cus, verim ti ze to mas taske s peniazmi ked si student, este by som doporucil aj DA, ale na zaciatok by som najprv skusil nieco lacnejsie, napriklad ten PG a trebars tempa 6,trosku naberes skusenosti, zaklad je montaz a bude ti aspon nieco hrat a nie najhorsie a casom to zmenis, ties neni sranda nastavit aktiv
o 09.10.2009, 23:23 | Leke
Hmm,dik no,ted uz nebudu spat vubec :DD
Praveze nechci omylovat,pac bych na tom jen prodelaval.
Penize momentalne nejsou,ale mam brigadku,takze postupem casu bych nejak posetril(cca 2000/mes),uvedomuji si,ze je to obrovska spousta penez.
Co je podle vas zaplatitelna jistota?Ty zesiky jsou sice pro mne velmi drahe,ale mezi /A 7969 a Elaty musim dat neco adekvatniho,a nevyuzit aktiv (obzvlast pro Morely by byl hrich) :D Je to prece retezec,a slaby clanek nesmi byt.
Jinak auto mam Civinku 2004 poface 1.4benzin (kdyz to nejede a ani nepojede,tak at to aspon kruci poradne hraje).
Moc diky za nazor!
o 09.10.2009, 23:26 | frantobmw
Takto je to dost tazke, chces "najlepsie" komponenty co nebudes musiet menit, ale nemas na to. Musim ta sklamat, nevijde ti to. :D Jednoducho nemozeme povedat, ze si kupis tento reprak a tento zosik a bude to reprodukovat taky zvuk aku si predstavoval. A to preto, ze este nemas predstavu ako chces aby to vobec "hralo". Ja by som ti poradil este pred tym kym kupis nejake veci, ist a vypocut si par "lepsich" aut s hifi,aby si mal predstavu co vlastne chces dosiahnut.
o 09.10.2009, 23:40 | Leke
pesa:Praveze Elaty hrane cca 60hodin na Sinfoni a domacim Denon muzu mit za 400eur...k tem rychlym basum-membrana ma prej jen 10g a hexatech civka je ucinnejsi pry nez klasika(mensi vzduchova mezera).
Ta instalace je jasna.Precetl jsem snad tisice clanku a nejvic asi tady :) (diky vsem).Proste ty dvere musi byt jak beton a co nejvic uzavrene.OT:nejvic hluku pronika z podlahy u ridicovych nohou (asi R.Megane).
Casem bych chtel auto poredne vytlumit cele-RollsRoyce hadr...zertuju :)
db-marek:Diky za pochopeni :)
Prosimte co je DA?Nejak mi to ted nezapaluje.Pokud se nepletu,nekdo zde nabizi Tempa za 300eur,to spis rovnou ty Elaty,pujcku splatit,tlumeni+kabelaz-splatit a hura zesiky-splatit :D nejak to poresim.
Diky za poznatky (ta 1/3 za 5k,apd.)
Za moment jeste popisu problemek s montazi vyskacu.

foto k příspěvku  od Leke

o 09.10.2009, 23:41 | frantobmw
Ver mi, uz 9-ty rok sa zaoberam aktivne s auto-hifim. Dva krat som to zacal uplne odznova. Prvy krat to bolo uz zo zaciatku odsudene na smrt, lebo som zacal ako amater a hned som chcel to najlepsie. z mesiac na mesiac ako pribudali peniazky som menil komponenty na lepsie a lepsie, kym som uz mal tzv.high-end veci a ten zvuk bol pre mna sklamním. Chyba bola v skusenostiach, sice bol tu tento skvely forum s fajn chalanmi ktorí mi poradili a pod. ale to je malo. Jednoducho potrebujes cas a trpezlivost, kým si naucis jednotlive veci a pravidla auto-hifi. Nakoniec som vsetko predal a spravil som si rok pauzu. Potom som zacal odznova s komponentami za par tisic a laboroval som v aute kazdu volnu hodinku, s nasmerovaniami, s nastaveniami na radii s tlmenim atd. A isiel som na zrazy vypocut SQ auta ako to ma vlastne hrat, ako hra kapela nazivo,atd. Jednoducho musis prejst touto cestou aby si vedel ohodnotit ten zvuk cim je to lepsie ako pred tym, ked napr. som mal vyskace natocene oproti sebe a teraz ich mam nasmerovane na usi a podobne veci...
o 09.10.2009, 23:47 | pesa
ale to sneni, planovani a predstavy - to je na tom to nejlepsi :) - plne chapu :)
pak uz nebude nic jineho nez ladeni, nasrani, ladeni, spokojenost, nasrani, azasedokola

ale nezapomen, ze cesta je cil :)
a je jedno jestli v auto, hifi nebo autohifi :)

ja bych si nasel textil vysky aspon 30mm, poddajny stredobay a udelal dvere.

uDimension JR s tim novym vyskacem take nejsou spatne
o 09.10.2009, 23:51 | pesa
franto mi pise z duse :D, masakr, jak jsou ty cesty stejne...
o 09.10.2009, 23:54 | Leke
Ja safra padajici kameni :D
Sny jsou od toho,aby se plnily :) Nejak to s prachama poresim,jeste je mozna mensi kseftik v zaloze,ale to neni vubec jiste...proste si to jen potrebuju vse ujasnit atak.
Jinak k tem vyskacum.Auto mam ve vybave TOP-zebrak a jelikoz el.ovladani zrcatek v zakladu nebylo,nevim jestli nechat udelat nejake hezke domecky mezi palubku,celni sklo a A sloupek,nebo do A sloupku nad palubku (ale zase co rozfazovani-velka vzdalenost repro od sebe)a nebo to nejak prilaminovat k tem blbym krytkam,jimiz ve stredu prochazeji joysticky (foto dodam,ted nemam),nebo nekde sehnat el.zrcatka a zhodit celou palubku,natahat kable a ovladani...coz se mi zrovna 2x nechce :(
o 09.10.2009, 23:57 | Leke

foto k příspěvku  od Leke

o 09.10.2009, 23:58 | Leke

foto k příspěvku  od Leke

o 10.10.2009, 00:01 | hifim@ni@k
To je právě ono. Na to potřebuješ ty zkušenosti. Rozfázování je problém. U výšek moc na výběr není. Středobasy posunout výše, nebo alespoň udělat úhlové podložky natočené na posluchače. Spíš bych ale řešení viděl ve 3p.
o 10.10.2009, 00:06 | hifim@ni@k
Ale vždy to záleží na konkrétních komponentech, autu atd. Takže pokud někdo nedělal stejné auto s použitím stejných komponentů, tak ti to je skoro k ničemu. V této kategorii se to bude měnit i od nahrávky k nahrávce. Např. Morel Hybrid mi pěkně decimuje sbírku CD :-(
o 10.10.2009, 00:09 | hifim@ni@k
Já třeba testoval takto. Původní místo bylo u zrcátek ( moc blízko ). Potom A sloupek, upevnění pomocí plechu a cca. 3 měsíce různě ohýbat a poslouchat.

foto k příspěvku  od hifim@ni@k

o 10.10.2009, 00:10 | pesa
3p by bylo krasné, stredy v A sloupku, vysky v trojuhelniku, ale k tomu potrebuje jiny rejdio a i ty zrcatka :(

s tema vyskama u 2p bych urcite vyuzil hloubku palubky, ktera ti vytvori lepsi vzdalenost zvukoveho pole nezli instalace do "zrcatek".
radil bych udelat dvere se stredobasem a s vyskama chvili laborovat - natahnout si kabel na palubku a zkouset kamasutru - do tydne budes vedet jak je umistis, zamakas na designu a je to :)
o 10.10.2009, 00:11 | hifim@ni@k
A konečná varianta připravená na čalounění. Bylo stejně potřeba provést korekci vzdálenosti vůči středobasu pomocí TC.

foto k příspěvku  od hifim@ni@k

o 10.10.2009, 00:12 | pesa
nekomu to trva dele :)
o 10.10.2009, 00:13 | frantobmw
Ako hifim@ni@k... Presne to je na autohifito najzaujimavejsie a najlákavejsie, ze neexistuje 100% kazdý si musí svoju cestu spravit sám, a ked to nakoniec podarí, bude to nesmierne prijemný pocit, ze si to dokazal sam, s miernou podporou radami clenov tohto fora :)
o 10.10.2009, 00:27 | Leke
OMFG Chlapi,vy mi ale davate zabrat...se mi aj svira zaludek,jak Vase pribehy ctu :D
Takze rikate,ze si mam udelat PORADNE dvere,natahat poradnou kabelaz-jak jsem chtel,nez se naskytla koupe Elatu,(signaly-koaxial RG62 (kdesi mam poznatky napsane) a konektory od,myslim,A.E.C.connectors ty TOP,a repro jakesi stacene,nebo spletane,uz nevim.50qmm napajeci je jasna volba od zacatku :))
A koupit si treba,nevim,nejake "shitky" za par litru,vyzdimat z nich max.,kvalitni vysky,4kanal a zacit zkouset ladit aktiv a pak zase obmenit?
A tak frcat postupne,hmmm,uplne mi to oku nelahodi...:)
Prave jsem mel za to,ze nejrozumnejsi by bylo vyhodne nakoupit "hi-end" a treba za uplatu to nechat nekoho nastavit :)(pote co bych si nasmeroval vysky atd.-beztak skoro vzdyckyta charakteristika v uhlu 30st.byva jakasi rozdivocena a to bylo u stredobasu,u vysek to bude jeste urcite divocejsi...ale nevim neslysel jsem nic).
o 10.10.2009, 00:43 | Leke
Omlouvam se,ze pisu tak strasne pomalu,ale porad mi tu chodi zakaznici a ja je musim zapisovat a proste dokonceni myslenky je takhle zdlouhave.
Takze podle Vas je blbina koupit Elate-y a s nema pak laborovat?
Praveze moc nechci prochazet tim neustalym obmenovanim jednotlivych komponentu,spis koupit poradne a pak jen ladit,ladit a ladit.
Ty vyskace bych spis k tem zrcatkam,protoze kdyz otevru dvere aby to hralo do publika (spis tech asi 400+150wrms na dvere aby je rozstrilelo :DD,membrana 10g,Steg 1000DF :D to zni hezky..)
Ale beztak by to urcite bylo dostatecne slyset a hlavne jestli instalace tesne pod celnak prohloubi a snad i mozna zvysi scenu,tak je to jasne.
To 3w,to asi ne :( jako dovedu si to predstavit u sebe v kare,byla by to fantazie,ale uz si nedovedu predstavit ze bych mel dokupovat Imprint(bez nej aktiv jen 2w),a hlavne kde je a hlavne za kolik je sehnat.
o 10.10.2009, 00:49 | Leke | Upraveno: 2009-10-10 00:49:50
Jinak taky moc dekuju za Vas cas a ochotu! :)
o 10.10.2009, 09:57 | lukee_cz | Upraveno: 2009-10-10 09:58:50
plne souhlasim s Pesou (dokonce i s komponentama, SS uz hrajou, ted jeste MM6 :-) ) a hifim@ni@kem.
Taky sem sice relativne nedavno zacal a zatim probehl jen prvni progress, ale to vybirani, rozmysleni, promysleni,...taky mi to nedalo spat. Pak se natahala rozumna kabelaz a zapracovalo co nejlip na dverich...no a kdyz se osadily a tak nejak naladily nove komponenty, tak sem pulku CD mohl vyhodit, pac hraly hur nez na stare instalaci...nicmene druha pulka (ta dobre nahrana) byla zas uplne nekde jinde!

sem si rikal, ze kazdy s tim autohifi vyvojem jde svou cestou, ale pote co sem si to precetl tady, tak je to u kazdeho jak pres kopirak :-)))
o 10.10.2009, 10:32 | prohifi.cz
Ja mam Morely povesene na Genesis Dual Mono Extreme, a libi se mi na nem - kvalitni zvuk a hodne poctivy vykon. Je pravda, ze u Elate stredobasu to chce hodne laborovat, ale to u vsech. Stalo by urcite za uvahu udelat uzavrenou ozvucnici ve dverich, ale do toho se pousti malo lidi, a nebo popustit uzdu fantazii a udelat BR ozvucnici ve dverich pro stredobasy, nebudu jmenovat :-)

Sam mam v aute 2p + basak a vubec nemam pocit, ze by mi neco chybelo. Resil jsem o i s par lidmi, kteri me k tomuto navedli - zkouseli 3p a nakonec se vratili k 2p. Kvalitni 2p umi zahrat myslim si plne dostatecne.

AD MM6 jsou hodne prima, ale jak psal pesa, je to o usich kazdeho - na muj vkus uz basuji obcas az prilis...
o 10.10.2009, 11:44 | pesa
nejvic se zamer na vyskove reproduktory, vsechny ostatni komponenty muzes bez vetsich (financnich) problemu vymenit....
o 10.10.2009, 12:36 | hifim@ni@k
V bazaru najdeš MT23, myslím že za dobrou cenu. Dobrý začátek. Já bych osobně asi nejraději 2p se středobasem ( a ozvučnicí ) v palubce. Kdybych sehnal druhou palubku za hubičku, tak to zkusím.
o 10.10.2009, 12:40 | db-marek
nemam cas teraz vsetko citat, daju sa zohnat teraz od nas nove za 100eur, co je velmi pekna cena, ties vyhrali test v Autohifi-navigacie. na go4sound.sk najdi chlapika s nickom luborv a napis mu, inac ma aj ine veci za slusne peniaze. este mozno by som riesil neskor na elate uzavretu ozvucnicu
DA-dynaudio
o 10.10.2009, 19:40 | hifim@ni@k
Použít RG62 v autě je asi nereálné ( ohebnost, vzduchové dielektrikum ). Spíše Proel, Tasker, Sommer Cable apod. A.E.C. jsou velmi kvalitní, ale je třeba dát pozor na jejich velikost. Kroucené repro kabely jsou dobrá volba. Např. Neotech.
o 10.10.2009, 19:50 | Leke
Uff,ted jsem si vse procetl s chladnou a cistou hlavou...
Zase se ukazuje (jak v motorech a motormanagementu),ze cim vic do toho vim,tim postupne zjistuju,ze toho jeste vic nevim :)-a to zeru.
Dekuju.
K te dverni uzavrene a BR ozvucnici.
Myslel jsem,ze pro kompa je vhodnych nejakych 20litru objemu tzn. dverni prostor(?)-nebude ta uravrenka malo?
Nechci zasahovat do tapecu,pac ty moje se nedaji sehnat a predfaceliftove jsou uplne hnusne.
Takze s dovolenim bych si vase doporuceni malinko zrekapituloval.Byl bych rad,kdyby jste mne kdyztak opravili.
1)Opustit myslenku postupneho nakupu "hi-endu" komponentu
2)Zainvestovat +-10k do dveri.Nakoupit kvalitni kabelaz a vyrobit si signaly z koaxialu.
3)Sehnat "hi-end"vyskace a nejake levne stredobasy u kterych se budu snazit jejich osu co nejvice priplizit posluchacove hlave (usim).
4)Zesik treba ten Phoenix Gold ZXi475Ti.
Byli by jste tak hodni a jeste jednou mi napsali nazvy tech vysek nebo komp.BOhuzel nejsem zdaleka tak znaly v oboru,tudiz netusim co je AD MM6 a DA2?MT23 jsou mi jasne,Morel.
No a postupem casu jit "svou" :DD cestou a ucit se ladit ten aktiv :).
Prosim,napiste co si myslite.Diky moc za ochotu.

Kua,takze se nakonec financni sebevrezde,jak zde kdosi psal,se nevyhnu :D
o 10.10.2009, 20:10 | Leke | Upraveno: 2009-10-10 20:15:27
Ty tasker vypadaji perfektne :)
[ Link ]
Ale nejak nemuzu najit co je pouzito jako dielektrikum.
Nevite nahodou jestli je to nekaky plast nebo pena,a jakou ma asi kapacitu?
U tech ostatnich je to bezmala 100pF,neni to nejak moc?

Jinak mi jeste neni uplne jasne jak se dela ten symetricky kabel?
Stredovy vodic(dratek)je jasny,to jakoby vnitrni stineni se priletuje na jakoby vnejsek cinche.No a vnejsi stineni normalne prodlouzim a pripojim jakoby na zemeni na karoserii,nebo jak?
o 10.10.2009, 20:14 | Leke
Jo a nastesti CD sbirku nemam skoro zadnou :)
Jeste by mne zajimalo jestli je znatelny rozdil mezi z torrentu stahnuty song ve flac prevedeny do treba waw,bo ja to je,a jeste do CD formatu a vypaleny na CD oproti jen prepalenemu origo CD?
o 10.10.2009, 21:03 | frantobmw
Ak dobre viem tak tam nieje rozdiel, ale preco premenit flac na waw a potom na CD? Flac vies rovno vypalit a hotovo, pouziva sa na to program BURRRN...
o 10.10.2009, 21:15 | Leke
frantobmw:Ten uz mam,ale nedival jsem se.Tak to je uplne supeer :) Diky
o 10.10.2009, 22:33 | Leke
Nikdo nevi jak priletovat tento kabel [ Link ]
k normal cinchi? :)
o 11.10.2009, 00:38 | Cenda
necetl jsem to cele, ale kabely res az na poslednim miste. Ve finale je to i o tom, jak si sednou se zesilovaci.
o 11.10.2009, 01:13 | Leke
Sedne se zesiky?
Zesiky s kompama beru,ale toto?Je faktem,ze kvalitni signalni kablik propusti o neco vice vysek (detailu ve vyssich pasmech).No a kdyby nahodou,nevim,zesilovaly nejakou frekvenci,zrovna tu samou jako zesik a kompa :) ,tak ji muzu stahnout EQ...anebo pujcim imprint.
Moc dobre vas nechapu.Nedokazu si predstavit jak by si kvalitni mikrofonni kablik nesednul se zesikem?
o 11.10.2009, 02:25 | Radeggast
Myslím si, že bude všechno o tom, kolik do toho budeš chtít dát... Jenom za tlumení a káble dáš min. 7t... No a než tohle dáš dohromady a budeš chtít koupit zesíky jetý, tak bude úplně jiná situace... Třeba tedka šel DLS Ultimate A3 za nějakých 9t a to si myslím, že by taky na Morely šlo... :) + ještě ty Morely a zesík na výšky...
Je to běh na dlouhou trať...
o 11.10.2009, 02:52 | Leke
Je to tak,kdysi jsem si to na prohifi pocital a tlumeni,montazni blbiny a kabelaz (bez signalu) mi vysle nejakych +-15k a to nepocitam ten ramecek do palubky a krouzky.
Kdyz jsem nacal toto,netusi nekdo jestli ma velky vyznam krouzky delat z Al nebo uplne bude dostacovat ta MDF?
A rozhodl jsem se,ze do tech Elatu pujdu...ta cena je bomba.
Nabidky zesiku se mneni temer ze dne na den...
Vazne nekdo nevi jak se zapojije symetricky kabel na cinch co je v odkazu?Kamose by to taky moc zajimalo.
o 11.10.2009, 09:24 | Escudo
Pokud by jsi měl zájem, já se momentálně zbavuju kompletní 3p instalace viz. [ Link ] z důvodu změny auta u kterýcho už tohle nemá moc smysl
o 11.10.2009, 10:58 | hifim@ni@k
[ Link ]
A na Imprint zapomeň, na této úrovni je k ničemu.
o 11.10.2009, 11:33 | hifim@ni@k
DA = Dynaudio
AD = Audio Development
Být tebou poslechnu např. Morel Hybrid/Elate a AD MM6. Obě varianty jsou kvalitní, ale každá zaměřená jinam. Poslechem by jsi zjistil který styl ti vyhovuje a od toho už se dá odrazit dál.
Mimochodem, pokud by měl někdo zajímavou nabídku na AD W600, tak třeba do mailu. Díky.
o 11.10.2009, 11:39 | Vencaf
Leke: moje doporučení je trochu vychladnout, něco naposlouchat, udělat si vlastní názor a pak v klidu začít podle finančních možností, je blbost hned utratit hromadu peněz za něco, o čem jsi jen četl na netu (a že to jsou kolikrát pěkný hovadiny)...
o 11.10.2009, 12:57 | durus
Leke, Vencaf ma vyborne doporucenie. neunahli sa (ako ja, co mi zabralo pol roka zivota straveneho v garazi). Cudujem sa ze este nikto nepisal ze stredobasy elate potrebuju malu ozvucnicu (alebo som to prehliadol?). bol som sklamany ked kamosovi hrali lepsie hybridy na 2x110W ako mne elate na 2x200W. auta (dvere) boli sice rozdielne,ale vytlmene rovnako mizerne :)
o 11.10.2009, 16:19 | Leke
Hezky :)Dekuju moc vsem...
Asi mate pravdu,nejrozumnejsi urcite bude,kdyz si postupne nakoupim tlumeni,kabelaz a vsechny ty blbinky,nez to nainstaluju,tak snad neco naposloucham a rozhodnu se jestli pujdu ciste do SQ,nebo neceho co je schopno poskytnout jak detaily,tak i trochu promichat stavy v zaludcich prihlizejiciho publika :)
Jinak ten Burnnn je perfektni :) uz jsem vypalil 12CDs a hraju si s moji 2 dny novou /A 7969 a jsem z ni uplne uneseny :)
Vcera jsem si zase pocital tlumeni do dveri a vyslo mi neco kolem 6 0,o :) tady neusetrim...
Hifim@ni@k:Diky za odkaz,uz je mi to konecne uplne jasne.
Ted uz jen nejak vychladnou a neustale na to nemyslet :)
o 12.10.2009, 11:47 | D-door
Ja mam prvni muziku v aute a daval jsem tam ty mozno nejlepsi zesilovace na SQ:o)Woofr mam DLS MW12D na zesilovaci DLS A6.Vim ze na tento zesik je mozno dat lepsi woofr ale slo mi o to at dostanu maximum od woofru coz jsem velice spokojen.Taky to same na predni kompa zesilovac je DLSA3 na DLS MS6A muzu ric ze jsem velice spokojen.Nekdy moc:o)Jasne je ze origos CD.Jinak je to o hovne.Bude se kupovat jeste jedna A3 na vysky no a pak do aktivu.Nejradeji mam rad kdyz sedim v aute a ladim si tu moji nadheru.Ono to uz pak je jen o instalaci vysek Woofru atd..Jsou hodne velke moznosti a proto tento konicek mam rad.Vim ze nikdy nemuzu dosahnout toho nejlepsiho zvuku na svete.
o 12.10.2009, 13:14 | Radeggast
Taky jsem si říkal, že naposlouchám, jenomže žádnej známej dobrou aparaturu nemá a na emmě jsem obcházel auta bez řidičů... :D
S čím jsi počítal tlumení, že za 6t??? Myslím, že víc než dobře se dá vytlumit za 2t...
o 12.10.2009, 13:24 | Escudo
Radeggast: za 2.ooo vytlumíš tak přední dveře a to něčim co bude pěkně těžký, 6k je opravdu reálnější cena pro slušnou práci a materiál
o 12.10.2009, 13:33 | Radeggast
Escudo: Však Leke psal pouze o dveřích... Ale myslím, že to není nutné rozvádět...
o 12.10.2009, 14:08 | hifim@ni@k
Však Escudo také :-)
o 12.10.2009, 15:18 | Radeggast
Escudo, hifim@ni@k: Dobře, tak za 2t se to nedá... :)
o 12.10.2009, 17:31 | Leke
OT mi nevadi :)
OMFG se z vas asi zblaznim :D
Rohodl jsem se tak,ze nebudu kupovat zadne "shitky",ale rovnou solidni komponenty jak jsem od zacatku zamyslel.
Zacnu tim instalacnim mat a jakmile se naskytne dobra koupe,jdu na vec.
Jinak k tomu tlumeni dveri jsem pocital asi 5kg Brax pasty,6 platu Vibry 40 a 2 SPX 25(toho mekkyho)-to je asi 6500.
Jinak,netusi nahodou nekdo s jakou vzorkovaci frekvenci se delaji origo CDs?Obcas se mrknu na nejakou pisnicku poradne zblizka :)
Jakoze mam Audacity 1.3 a kdyz si to pausnu a poradne priblizim,tak zjistuju,ze 44.1 kHz je docela malo-obcas je to kostrbate :((
A kdyz jsem stahl cosi od Bacha a bylo to 196 kHz :)-5mega/s,tak uz to bylo podle predstav...Snad tech 96kHz by mohlo stacit na vypalovani a nasledny poslech.

foto k příspěvku  od Leke

o 12.10.2009, 17:39 | Leke
To D-door:Ticha zavist :)
Nedavno jsem jel do Brna na MČr Emma a taky jsem si predstavoval jak se k nekomu "nasockuju" do auta a s dovolenim si konecne neco poslechnu...ale nakonec to dopadlo absolutne blbe :(( Jen prohlizeni a zadny pokec natoz poslech :( Jen jsem se obcas na neco zeptal a finito,vsichni byli nejak zamestnani anebo,jak rikas,tam nikdo nebyl.
o 12.10.2009, 18:12 | pesa
proste autohifici jsou divni patroni :)
vlastne autari taky a hifici uz vubec :D
o 13.10.2009, 11:40 | Pavel02 | Upraveno: 2009-10-13 11:46:57
Leke: kde jsi sehnal tu ALPINU ?? 7969 už k mání moc nebývá.
K tomu co tady bylo od mnohých uvedeno bych napsal toto: taky jsem se před lety s chutí vrhl do autohifi. Moc mě to bavilo. Postupem času moje nadšení ale uvadalo. Jednak jsem musel konstatovat i já to, co i zde bylo napsáno, tedy, že to fakt není o spolupráci mezi lidmi stejného zájmu. Bohužel tam kde z toho vznikne soutěž a jde o finanční investice, tam už se na spolupráci moc nehraje. Všimni si, že když ti někdo něco poradí, není to většinou nikdo z těch co jezdí po soutěžích.
Když jsem taky jezdil na soutěže, tak byli mezi soutěžícími fakt jen snad tak dva tři lidé, za kterýma mohl člověk zajít a očekávat že mu poradí, a ne že ho nepošlou někam.
K tvému problému. Já jsem taky hodně laboroval a po několika letech zkoušení jsem skončil u následující kombinace. Napíšu i zdůvodnění mojí volby.

Subbasy: Phasse Aliante 12Si v BR na zesilovači LANZAR OPTI 2000D (750W RMS/4ohm)

Středobasy: MOREL ELATE, na zesilovači LANZAR OPTI 200x4 (zapojene na 2 x 250W RMS/4ohm)

Středy: DLS UR 2,5 na zesilovači DENON 2 x 50W/RMS

Výšky: MB Quart na zaselovači DENON DCA 6002 50W/RMS
Rádio: ALPINE 7969
Procesor: ALPINE PXA-H700
Vše zapojeno v AKTIVU.

Volba subbasu: po mnoha zkoušeních jsem použil uvedený SW v BR ozvučnici. Na procesoru jsem subbasy doladil tak, že jsem lehce ořízl nejvyšší bod jeho frekvenční křivky. Basy jsou jasne, nerozmazané, dostatečne důrazné, přesné.

Středobasy: Morely jsou zatím nejlepší volba z těch které jsem měl. Hrají řízně a bez zkreslování od malých hlasitostí až do maximálních hlasitostí, jsou to středobasy které v dobře uzavřených a vytlumených dveří fakt hrají podle mých představ. 250W které dostávají, je donutilo opravdu hrát. Slyšel jsem je na slabším zesilovači a to byla slabota. Potřebují opravdu hodně výkonu.

Středy: DLS - možná by se našla i lepší volba (reproduktor místo kaloty), ale jsem v podstatě spokojen, za rozumné peníze.

Výšky: MB Quart - obrovská změna proti původním výškám od DLS. Změna k lepšímu. Pozvedly selou scénu o pořádný kus nahoru. Jsou méně cilivé na nasměrování a velmi příjemné na poslech. Tím že je to reproduktor je jechych přednes pro mě příjemější než u DLS a snesou podstaně víc.

Vše je laděno jak jsem napsal v aktivu přes procesor ALPINE. Po původních velkých úpravách křivky s maximální snaho o její ideální průběh (nelíbilo se mě to ani trochu), jsou udělané jen menší korekce tam, kde to bylo opravdu špatné. Zjistil jsem, že pro příjemný poslech je lepší méně násilných zásahů do charakteru zvuku.
Ted nejezdím na záždné soutěže, hraju si pro sebe a rád dám komukoliv auto poslechnout a rád každému kdo o to projeví zájem poradím. A kamarádům (a nejenom jim)rád bud při instalaci pomůžu, nebo i celou intalaci udělám.
o 13.10.2009, 17:37 | koren
Pavel02: 7969 je z me sbirky, v bazaru byla dobre dva mesice - zacina to tu vypadat jak na offroadforu:-(
btw "je lepší méně násilných zásahů" je svata pravda, alespon podle mych zkusenosti...
o 13.10.2009, 18:37 | frantobmw | Upraveno: 2009-10-13 18:37:54
Pavel02, ja neviem odkial beres, ze ti ktori jazdia sutaze nerad pomahaju. Ja takisto chodim na EMMU uz druhy rok intenzivne a este som s takymto clovekom nestretol!!!
o 13.10.2009, 21:48 | Leke
Pavel02,Ohh,ani netusite jak mne vase slova nakopla k dalsimu pocinani si :)
Tak ochotnych dobrodeju jako vy se uz moc nenajde (teda alespon ne v mem okoli).
Do nekolika dni si jedu pro Elate-y :D a premyslim,ze bych vyskace prodal a namisto nich poridil Dego Master 2000T za taky velice vyhodnou cenu.
Pote si dam nekolika mesicni pausu,nez to kamosovi splatim a pote se zase do neceho hecnu :)
Jinak ja radeji taky budu poslochat nejake "sametove" hrajici vyskace,protoze mam plne zuby tech tuzerskych XPlodu a jinych sr.cek co vozi kamosi :(.Chci rict,ze jsem uz na to alergicky,a v aute bych nesnesl jedinnou ukricenou,prezentni nebo jinak neprijemnnou sykavku.
Jinak,neni to nahodou trosku nepomer,mit na stredobasy 250Wrms a na vysky 50?Asi jim stihaji sekundovat dobre ze,jinak by jste to tak nemel...
Urcite vasi velkorysou nabidku nekdy vyuziju,protoze rozhodit iterier apd. nemam kde :( Pred panelakem nebo nekde u lesa neni zrovna 2x košér :)
Nebojte,vim ze v dnesni dobe ani kure zadax nehrabe a budu potrebovat nekoho,kdo uz ma nejakou zkusenost s laminatem na domecky bud pod oknem nebo v A sloupcich viz obr.,to se jeste uvidi...
Moc vsem dekuju,dodavate mi hodne sil! A za to jsem vdecny :)
o 14.10.2009, 01:34 | pepe689
ja tedy loni ano jak rika pavel 02
o 14.10.2009, 08:33 | Pavel02
frantobmw: trvám na tom co jsem napsal. Pokud jsi pro někoho konkurence (byť jen mizerná) tak se od většiny rady a pomoci nedočkáš. Nebyl by pro mě problém vyjmenovat ty, kteří byli ochotni pomáhat (většinou už letos taky na soutěže nejezdili), nebo poradit. Já už zas ale vidím jak se tady rozpoutává něco o čem tady psáno být nemělo. Takže stačí a už jen o tom o co jde Lekemu.
o 14.10.2009, 09:49 | Pavel02 | Upraveno: 2009-10-14 09:55:34
Leke: jinak pokud budeš chtít, tak auto je k poslechu. Ze Zlína do UH to zas tak daleko nemáš. Jen to teď v autě není zrovna na "výstavu". Co nejezdím na EMMU, tak jsem trochu zapoměl dělat v autě pořádek.
Ten "nepoměr" vůbec nevadí. Zesilovač pro středobasy ma gain tak na pětině a pro středy a výšky sotva mezi třetinou a polovinou. Je to laděné podle měřáku tak, aby frekvenční křivka měla dobrý průběh. Subbasy mají svoji dálku a pokud jim chci trochu přidat nic tomu nebrání.
o 14.10.2009, 11:49 | Pavel02
frantobmw: tou mizernou konkurencí jsem samozřejmě nemyslel tebe. To bylo myšleno obecně a na mě....
o 14.10.2009, 20:44 | frantobmw
Pavel02: No tak skoda ze mas taketo skusenosti, ja som s tym ani v CR ani v MR nestretol, a uz o tom ani nehovorim ze mi napr. pomahali nastavit aj EQ pomocou RTA. Tymto mozeme tento OT zavriet.
Leke: Neviem ci je kombinacia inych vysiek a stredobasov zdrave. Moze to mat na vysledny zvuk dost velky vpliv ak sa navzajom nerozumeju, vyberal by som max od tej istej znacky vyssiu seriu. A ked si sa uz rozhodol pre elate, to asi vies ze potrebuju male ozvucnice...
o 15.10.2009, 18:28 | Leke
Pavel02:Urcite se nekdy rad stavim a asi i s kamosem co ma taky Civic 1.8vti s hudbou :)
Taky mam vetsinou bordel v aute,pac se pouziva denne a hlavne matka,ktera je na bordel v aute expert :((
Takze to neresit.
K tem Elatum...doted jsem si myslel,ze tak nejak vsechny kompa jsou koncipovane na prumerny objem dvernoho prostoru...ale kdyz se ted nad tim zamyslim,je to uplna blbost :)
Mala ozvucnice?To je zhruba asi kolik tak litru a co by s tim slo udelat?Dvere castecne vyplnit nejakou vodu nenasakavajici penou,nebo...?Vytvorenim nejake malinke uzavrenky zasazene dovnitr dveri?

foto k příspěvku  od Leke

o 15.10.2009, 18:32 | Leke
Ikdyz by doorboardy byly nejlepsi,jednou z podminek bylo to,ze instalace nepujde (az na vyskace) poznat.A to hlavne kvuli zavistivym a vsehochtivym zlodejskym hlavickam :(
Tapec jsem dole jeste nemel,a vsude po netu jsou fotky s vytazenym oknem,takze netusim kolik tam asi zbyva mista na uzavrenku vlozenou do dveri...:)
o 16.10.2009, 09:10 | Pavel02
Leke: uzavřenku dostatečneho objemu dovnitř dveří asi neuděláš, pokud chceš zachovat možnost stahování oken. Můj názor je ten, že když dobře vytlumíš a uzavřeš dveře, tak je to OK. Uzavřenku jedině směrem ven, tedy doorboardy. Stavěl jsem už 3+1 x civica a mého accorda a s objemem dveří jsem neřešil. Je ale fakt, že u audiny jsem roorboardy udělal a poznat to bylo (středobasy DLS MS6 v tom hrály super). Ale i tak, jsem spíš proto udělal pořádně dveře s kvalitním uchycením středobasu. A pro tvůj klid ti můžu říct že středobasy ELATE od MORELU hrají v objemu dveří accorda velmi dobře. nejlíp ze všech které jsem v autě měl nebo zkoušel a že jich byla pěkná řádka (SL, HELIX, DLS MS6, FOCAL K2P, MOREL TEMPO 6, DLS UR36i, a ted MOREL ELATE - řazeno tak jak šli za sebou tam a ven). Tak až budeš chtít poslechnout tak dej vědět.
o 16.10.2009, 19:17 | Leke
Hezkyyy :)
Tak to teda vazne cumim 0,o
To jste mne uklidnil,uz jsem to mel skoro vymyslene.
Vasi nabidku samosebou neodmitnu.Vyplatu mam 20.,takze si natankuju a urcite se stavim :)
Mnohokrat dekuju!
o 17.10.2009, 19:06 | Supafly666
ak by si mal zaujem, mam na predaj nove stredobasy Morel Elate6. Planoval som ich pouzit do jednej instalacie, ktora sa ale nezrealizuje. Cena 250€+posta. Ak by si mal zaujem, ozvi sa...kontakt pod nickom
o 17.10.2009, 19:12 | Leke
Vim o tom,dekuji za nabidku,ale uz docela dlouho resim komplet.Porad se neco s.re,a prachy nejsou,ale do 10dni snad budou konecne milasci doma :)
o 17.10.2009, 20:22 | noclue
nechce sa mi to citat, tak len kratko a ospravedlnujem sa, ked to uz odznelo.
Treba mat pla, nie nakupit super repraky (Elate) a potom rozmyslat, ako ich naistalujem. Skonci to katastrofou (osobna skusenost)

Mal som Elate ako 3-Pasmo, aj Supremo 6...
Morel vysky mam doteraz.
Stredobas chce ozvucnicu, pokial ju nevies postavit, tak sa na to vykasli a kup MP 7 alebo Andriany....
Dalsi problem je krmenie, bud im das DMX alebo nieco podobne, ja som Suprema nahanal starym Zapcom Z600C2 s 2x150W RMS a bolo to lepsie ako DMX.... cize neni watt ako WATT...
o 17.10.2009, 22:03 | Leke
Jasan,diky za radu.
Psal jsem tu,ze kdyz jsem spocital tlumeni dveri,vyslo mi cca 6500 (vibra 40,5kg braxu,vibra spx-ta mekka,plech,laminat,...)Takze tady si dam kazdopadne zalezet...hi-fi je retezec a slaby clanek kdekoliv to muze cele pokazit.
Casem bych ctel aktim (radio umi) a na stredobasy Steg K2.04 a na vysky nejlepe Genesis Dual Mono mk4...ale to je jekasi financne v nedohlednu,ale dockam se :)
V jednom zdejsim testu se ukazalo,ze Genesis si rozumi s ruznyma vyskama daleko lepe nez zesiky s podobnou cenou.
Vysky mi urcite zezacatku stacit budou...ale presto mi vrta hlavou jestli by byla vyraznejsi zmena po vymene za Dego Master T2000...?
Jinak,nevi nekdo o nekom kdo zkousel dat signaly Andrew Heliax?Porad mi ten nazev zni v palici a nemuzu se ho zbavit :D
Myslim,ze kdybych pod koberec polozil nejaky lisovany trhany molitan a v nem vyrezal drazky v podstete po celem aute,taky by to slo natahnout do kufru do dvojite podlahy,ne?
o 17.10.2009, 22:20 | Leke
Pokusil jsem se narychlovku zbastlit mensi nakres.Blbe by se to popisovalo a jeste hur chapalo :)
Jde o ten ccas 15cm schodek co je pod hranou zadnich sedacek (u kotniku).
Ze bych to nejak zkusil do oblouku po cele podlaze a na ten schodek se "vysplhat" podel (asi jako silnice do Alp).
Bylo by to realizovatelne?
o 17.10.2009, 22:27 | Leke
o 17.10.2009, 23:47 | Leke
Jaj,nejak se napoprve nepovedlo :(

foto k příspěvku  od Leke

o 18.10.2009, 00:37 | -gregi-
Byt na tvojom mieste kupim procesor (odstranenie moznych ruseni a ich superponovanie na signal, vystupne buffr-e a atd.), cim ti odpadne potreba exotickych kablov, kt. prinos bude velmi diskutabilny a na tvojej planovanej zostave malo rozlisitelny (subjektivny)...Dalsie vyhody DSP budu v nastaveni a kvalitnejsich DAC...
Inac CD prehravace pouzivaju na vystupe antialiasing filtre na cca. 22kHz, takze ten rozdiel vo vzorkovani pocut nemozes (iba ak by si mal HXD2-HDCD alebo F1 DVD-A/SACD)...
Zosiky by si mal mat rovnakej znacky a s rovnakou rychlostou a repra by bolo tiez lespie zladit (Taky scan speak(F1 status,HSS,Genesis...), seas ako 2way by bol vacsia pecka ako Morel...)
Pocul som kopu Morel instalaci s Genesis a nejake velke terno to nikdy nebolo...
o 18.10.2009, 03:39 | Leke
Hmmm,dik no...jsem zase na zacatku :D
Ale moc si vasi rady vazim,protoze je vlastne nezaplatitelna...
S procakem asi mate pravdu,ve vysledku to cenove vyjde mozna podobne jako ty exoticke kable atd.
Bylo mi receno,ze 7969 ma velmi kvalitni D/A prevodnik,myslim dokonce 24bitu.Parkrat jsem cetl o problemech s vyraznym šumem pri aktivu pres PXA-H100,tak se bojim aby me to taky nepotkalo.
Jinak lepsi moznost nastaveni DSP je nepopiratelna-hlavne pri pouziti kalibracniho mikrofonu,coz jsem mel v planu(teda nastaveni systemu pomoci mereni a ne ciste jen ucha).
Taky jste mi pripomnel dalsi nejasnost jestli se ty 2 krivky po mereni taky ukladaji z Alpine Imprint Manageru do 7969 jako u novych radii,nebo jak se to vlastne v tomto pripade resi?
S tim antialiasing filtrem je to moc zajimave :)
F1 Status by se mi jakoze libil,no :D
Jake by byly podle vas vhonde zesiky?
o 18.10.2009, 11:44 | -gregi-
Ak by si chcel riesit Imprint bola by to cesta velmi dozadu a zistil by si, ze tadial ani nevedie, mal som na mysli jeden z najlepsich zaplatitelnych procesorov Alpine 701 (da sa zohnat okolo 9-10tis. ceskych, uz sa nevyraba...)
Umoznuje ti nastavit 4-pasmo (ak by si v buducnosti chcel a postupne zistis, ze ina cesta ako cele 2pasmo v palubovke v porovnani s 3-way neexistuje)mas moznost 31-pasmoveho EQ, vyhybky na 4pasmo (do 30dB strmosti)a 6pameti....
Nehovoriac o tom, ze z predu do zadu natiahnes optiku a z procesoru ti stacia 0,5m kable (a mozes kludne kupit aj signalove kable Audioquest, Kimber a atd. pretoze ich tolko nebudes potrebovat)
Co sa tyka prevodnikov nie je az tak dolezita info kolko bit, pretoze nad 18bit to pri CD nema zmysel, ale skor kvalita prevodnikov (Jasny dokaz napr. McI(5000,4000), ktory pouziva 20bit prevodniky a zvuk ma asi najlepsi zo vsetkych radii)

Len pre info:

CD -16bit/44kHz, dynamicky rozsah cca 90dB, sirka pasma cca 22kHz
DVD-A -24bit/192(96)kHz, dynamicky rozsah cca 140dB, sirka pasma cca 100kHz
SACD-1bit/2,8(5,6)MHz, dynamicky rozsah cca 120dB, sirka pasma cca 100kHz

Som rad, ze sa chces uberat cestou merania a nasledneho nastavovania(subjektivneho doladenia), pretoze argumenty typu mne sa to tak paci mi pridu dost z cesty...Napr. ja nastavujem kazdu stranu zvlast (EQ) aj TCR cez mikrofon a externu zvukovku (coskoro cez Lynx L22),ale planujem skocit do Nemecka (vdaka Noclue-mu) za jednym panom,ktory do toho dobre vidi...

S tou EMMA-ou to nechapem bol som tam cely den a 3-4 ludia si vypoculi moje auto, nemam s tym ziaden problem a ani nikto zo sutaziacich (Samozrejme az po hodnoteni instalacie, kde sa hodnoti cistota vozidla)..
Takze ak bude EMMA buduci rok kludne sa zastav (a ak tam budem aj ja:-), mozes si vypocut rozdiel medzi CD a DVD-A...
[ Link ]

K tym zosikom a repram by som pridal este urcite AD a mozno aj nove DLS scandinavie (je to vlastne scan speak), ktore su teraz za velmi priaznivu cenu...
Zosiky pouzi take ake chces, len nalepsie ten isty druh na vsetky pasma, vyledny zvuk bude najlepsi...
o 18.10.2009, 12:19 | hifim@ni@k
Andrew Heliax není kabel ale spíše trubka :-)
To že je Imprint k ničemu jsem už psal. A pokud nenacpeš 2p na palubku, tak asi jediná cesta je 3p, také.
Zesilovače na aktiv by měli být stejné a stejného výkonu jsem psal možná ve vedlejším příspěvku.
Viz. článek p. Sýkory, ať je to z pera povolaného: [ Link ]
Komponenty doporučovat nebudu, tolik jsem toho neslyšel.
A nyní už bych při tlumení sáhl po kombinaci Dynamat/Sikadamp + Brax.
Na nové DLS Scandinavia jsem koukal. Konkrétně mě zaujal DLS Scandinavia 3.
Mohl by někdo poreferovat DLS Scandinavia 3 vs. AD M40 ?
o 18.10.2009, 12:33 | -gregi-
Maniak presne toto som mal namysli :-) (pekny clanok od p.Sykora) a snad uz ludia pochopia, ze ak aktiv tak vsetky zosiky rovnake!!!
A ak by si nasiel (neviem si spomenut, kde to bolo) frekvencne spektrum CD vs. SACD (meranie robil p.Macura) kludne to sem supni (snad sa prelomi dalsi mytus...)
So scandinaviami je momentalne problem s dodanim, takze ich moc ani nechodi po CR-SR (ak ich niekto ma kludne moze poreferovat...)
o 18.10.2009, 14:19 | hifim@ni@k
P. Macura CD vs. SACD: [ Link ]
o 18.10.2009, 15:10 | -gregi-
Tu temu registrujem, ale dane meranie sa tam nenachadza, casom to snad najdem....
o 18.10.2009, 21:13 | Leke
Mnohokrat dekuju za nazory.Vazim si toho.
-gregi-Byť hodne opozdene,gratuluji vam k perfentni a honde nevidave instalaci.Klobouk dole a respekt :)
Nejak nechalpu nastaveni casovych korekci pomoci te spickove zvukovky.Muzete mi prosim nejak jen principiene nastinit jak se to uziva?Ctu o tom prvne.
Z toho Brna jsme museli navic odjet driv...
Elate-y uz jsou temer jiste.To,ze by zesiky mely byt stejne,jsem vazne netusil,diky.
Ten Andrew je docela psycho,ja vim :)
Optika je optika.Problem bych ale videl ve shaneni toho procaku :( Jinak je pekfekrni.Nechapu,proc ho prestali delat :(
Hifim@ni@k:Bude nejaky rozdil mezi Dyna a Sikadampem oproti Vibraflexu?Teda krome vahy.Jinak ten Sikadamp vypada hodne zajimave...a ani neni moc drahy.

A co se tyce montaze,bylo by taky mozne stredobasy umistit asi 30cm vys oproti OEM pozici.Rozfazovani by mozna nebylo tak velke...co myslite?
Sice je to v rozporu s tim "nicenim" tapecu,ale mozna by to za hrich stalo...:)
o 19.10.2009, 01:05 | pepe689
pokud si pospisis tak Johanik ma 1procesor na prodej ale musis si k nemu sehnat ruxe on chce za procak 9000
o 19.10.2009, 16:45 | Leke
Waw,jako rana z cisteho nebe :)
Hodne jsem o tom premyslel.Nedokazu sehnat tolik penez naraz.Elate-y uz jsou domluvene a prodejce mi je drzi uz hodne dlouho.On ty prachy potrebuje (jinak by neprodaval) a ja mu nechci zpusobit problemy...
Procak bude bohuzel muset pockat :(
o 19.10.2009, 21:16 | Leke
UP :D
o 20.10.2009, 08:29 | Pavel02 | Upraveno: 2009-10-20 08:30:29
Leke: na EBAY jsou PXA-H700 občas k sehnání. Zrovna ted tam nějaké i jsou. Ta cena 9 tis. je podle mne velmi vysoká. Před cca 2 lety jsem kupoval komplet a prakticky nový procák za 7.000,-Kč. Podle mne jej seženeš líp než za 9tis. A to je ještě bez ovládání (RUX). Fakt drsná cena.
o 20.10.2009, 13:44 | pepe689
podle me taky sezenes za lepe---časem , otazka nabidka poptavka a kdyz se neco nedela cena je jinde -a pokud umis ebay Japan tak tam jich je mraky
o 20.10.2009, 15:25 | noclue
morel/genesis je uhladena kombinacia, ktoru mozes pocuvat hodiny a neunavi Ta.... nejaku extremnu dynamiku necakaj... k genesisu by som uz nesiahol
vsetko je otazka vkusu

ak nemas prachy nazvys, tak by som riesil pouzite zosiky a procak.. nejake standardne reprokable, nie dvojlinku... signaly pri procaku mozes vymenit vzdy
okrem toho sa PXA 701-ka da lahko za par korun vytunit niekolkymi kondikmi , a je to pocut :-)
o 20.10.2009, 18:12 | hifim@ni@k
Asi takhle ? :o)

foto k příspěvku  od hifim@ni@k

o 20.10.2009, 18:24 | ruffrider
hifim@ni@k - ty popelnice se na tom plošňáku vyjímaj:-)
o 20.10.2009, 18:42 | hifim@ni@k
Více zde: [ Link ]
o 20.10.2009, 21:08 | Leke
Jezis Maria,vy jste vazne pacienti...to neni normalni si koupit procak za xx tisic a jeste na nem prepajovat soucastky :DDDD
A ted vazne :)
Pavel02,me ta cena doposid prisla OK,teda spis hodne vyhodna :)...
Pepe689,diky moc za tip :)
Noclue,Genesis jsem chtel na vysky,prave kvuli tomu sametovemu projevu...jsem si myslel,ze za ty prachy se nikde nesetrilo-obzvlast na tak podstatne veci jakou je zdrojova cast :(
A na stredobasy jsem chtel prave te S K2.04,ktery ma DF 1000,to je solidni kontrola 10g vazici membrany :D Ale cele toto je zase v rozporu s vasi radou pouzit oba zesy stejne znacky :(
Proc bby tomu tak vlastne melo byt? Kvuli chrakteru zesi (muzikalnosti,barvy,separace,...?)-jen ze by mne to zajimalo.
Do kabeli jsem chtel spis "zainvestovat" abych to nemusel tahat na nekolikrat.
Jinak skoro vsechny casti systemu budou ze sekace :)
Hifim@ni@k:Jsi machr :) Asi bych se do toho nepustil...ale uvidime casem.
Beztak jak to poprve spustim tak budu v takovem soku,ze mne asi klepne :) aniz by to bylo vyladene.
Jo a Hifimaniak:prosimte jak je to teda s tim tlumenim?viz vyse.Diky moc vsem
o 20.10.2009, 21:20 | Leke
Aha,az ted jsem nasel v odkazu to poladenou PXA H-701 :D
Dobry psychant ten ital :D (mysleno v dobrem)...tomu rikam laborovani :)

foto k příspěvku  od Leke

o 21.10.2009, 15:45 | hifim@ni@k
Pozor. Ten procesor není můj. Takový machr fakt bohužel nejsem a 701 zatím ani nemám.
Já osobně bych nyní tlumil takto.
Podlaha a kufr - Vibraflex 25.
Dveře - Dynamat/Sikadamp + Brax.
Střecha - Dynamat/Sikadamp.
o 21.10.2009, 16:07 | Leke
No ja jsem to prave pochopil jako vasi tvorbu :)A ze v odkazu je jen navod....
Do tech dveri,vyplatilo by se treba 2 vrstvy Sikadampu,vrchni zdrsnit a preplacat tim Braxem?
Nebo uz je to zvytecne a stacila by 1vrstva Sikadampu a spatne pristupna mista zaliskat Braxem?
o 22.10.2009, 12:50 | noclue
netreba preletovavat kondiky, aj ked to je asi najcistejsie riesenie.

staci hodit slusny priemyselny (nie china-autohifi!) 0.1F kapacitor pred PXA a ochranit ho pred vycucanim shottky diodami. To iste pre HU a je to vybavene.
o 22.10.2009, 19:19 | Leke
Aha,tak to je super primitivni :)
Nasel jsem tento,do 20V a je jedno jak je zapojeny (bipolarni),sice ma malinko vetsi kapacitu,ale to nebude vadit :)
[ Link ]
o 22.10.2009, 20:28 | Cenda
ja tam v datasheetu vidim max 5,5V DC a minimalni odber 25ks
o 24.10.2009, 20:06 | Leke
Aha,ja jsem to v tu chvili nemohl otevrit,takze jsem chybne predpokladal ze kdyz do 20V,tak to plati jak pro stridavy,tak i pro stejnosmerny...jinak tu diodu dat pred kondik,a za nej HU/DSP,aby spotrebic(zesik) nevycucl i ten kondik,jestli to chapu spravne...na takto podrobne elektro jsem lama :D
A nevi nekdo jakych parametru by mela byt ta dioda?
Diky
o 29.10.2009, 20:08 | Leke
Mel bych jeste dotazek na ty "vzdelane" :D
Z jakeho duvodu by mely byt zesiky pro aktiv stejne znecky?
Kvuli muzikalnosti,barvy,separace kanalu?
Moc by mne to (a urcite nejen mne) zajimalo.
Predem kdyztak diky
o 29.10.2009, 23:22 | noclue
dokonca najlepsie aj rovnaky model :-)
dynamika, farba, atd...
Separacia kanalov s tym nema nic. Najlepsie je separovat lave kanaly od pravych tak 90-120cm, kolko kufor da :-)

Mal som problem, ze pri kombinacii VRX/Opus isel opus pri vyssej hlasitosti hlasnejsie ako VRX, neprijemne.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4244 sekund.